2009/10/28

Pramogų verslo tarptautinė veikla ir analizė, socialinio turinio dalinimosi priemonių informacija


Socialinė media yra paremta ne tik turinio, bet ir nuomonės dalinimusi - žmonės noriai palieka savo atsiliepimus, jei tam sudarysite sąlygas. Vis daugiau įmonių supranta, kad be socialinės medijos pagalbos internete išlikti sunku. Nebeužtenka tiesiog atidaryti blogo tinklalapyje ir tikėtis, kad lankomumo kreivė šoks iki debesų vien dėl to, kad tai trendy.


Bendri komentarai apie socialinės media dalinimosi sistemas:


1. Labai patiko flickr.com. Informacija nepasenusi, atnaujinama, greitis geras. Surado nemažai rezultatų. Taip galima paskaityti komentarus. Yra galimybė pasinaudoti išplėstine paieška.


2. Pirmiausia zoomr.com leidžia ieškoti tik narių, atlikus šią paiešką atsiranda galimybė ieškoti ir nuotraukų. Tai yra ganėtinai nepatogu ir gali suklaidinti. Vartotojas norintis surasti tam tikrą informaciją pvz.: nuotraukas, pamatęs, kad galima ieškoti tik žmonių toliau nesistengs ieškoti.


3. Imeem.com sunku suprasti pagal kokius kriterijus atsirenkamai šaltiniai. Taip pat reikia užsiregistruoti norint parsisiųsti medžiagą.


4. Scribd.com patiko. Pirmiausia, kad ieškotas raktinis žodis paryškintas rastuose rezultatuose, todėl iš karto galima atmesti nereikalingą medžiagą. Taip pat stebino rezuoltatų gausa.


Reikšmingų šaltinių sąrašas socialinio turinio dalinimosi sistemose:
1.http://www.scribd.com/doc/12784340/Nightclub-Business-Plan elektroninis dokumentas
2. http://www.flickr.com/photos/13710516@N06/1442750887/ (foto)
3. http://www.scribd.com/doc/2655736/Indian-entertainment-Industry
Elektroninis dokumentas

2009/10/11

Pramogų verslo tarptautinė veikla ir analizė, virtualios bendruomenės teikiama informacija


Virtualiose grupėse galima atlikti įvairios informacijos paiešką. Suteikiama galimybė naršyti forumuose, bei rasti įdomių jos narių komentarų, firmų , kurios nusprendė parduoti savo verslą. Norint prieiti prie išsamesnės informacijos, reikia registruotis ir tapti nariu.
Groups.google.com buvo paprasta rasti reikiama tematika parašytus forumus. Taip pat informacija išdėstyta suprantamai. Suteikia galimybę peržiūrėti, kokios naujos grupės susikūrė.Labiausiai nustebino artimaiusių seminarų sąrašas.

Iš specializuotų paieškos sitemų taip pat pasirinkau shooler.google.com. Specializuotos paieškos sistema shooler.google.com sugebėjo ne tik rasti tinkamą informaciją pagal paieškos raktą, bet ir pateikė kitų knygų pavyzdžių susiejusiu su ta pačia tema. Taip pat suteikė galimybę panaršyti po internetines svetaines, kuriose galima įsigyti patikusį leidinį. Beabejo galima perskaityti skaitmeninę leidinio versiją. Šios paieškos sistemos vienas iš pagrindinių trūkumų, šiukšlių perteklius.
Youtube.com netenkino gautais paieškos rezultatais. Šioje paieiškos sistemoje talpinama daug šiukšlių (video klipų). Net pasirinkus nuoroda „channel“ vistiek išmetama daug nereikalingos informacijos.


Reikšmingų šaltinių sąrašas, virtuaioje aplinkoje, tarp bendruomenių:


  1. http://www.pros.lt/forum/pramogu-verslas/renginiu-organizavimas--renginiu-aptarnavimas--pramogos--laisvalaikis--kita-kas-aktualu-siai-dienai/index.html 16 vartotojų (forumas)

  2. http://www.google.com/books?hl=lt&lr=&id=zjHg5j0CsEoC&oi=fnd&pg=PA513&dq=Entertainment+business&ots=DKR5dSAt_-&sig=aYJov1iwww-FCrRoT1R1fj6VCcQ#v=onepage&q=Entertainment%20business&f=false 92 (dokumentai)

  3. http://www.youtube.com/watch?v=21DsggF-2D4 filmuota medžiaga iš seminaro

Reikšmingų šaltinių sąrašas, ES sistemose:



  1. http://www.consilium.europa.eu/uedocs/cms_data/docs/pressdata/LT/educ/108264.pdf

  2. http://eacea.ec.europa.eu/culture/programme/documents/2009/culture_programme_guide_2009_lt_v2.pdf

  3. http://europa.eu/legislation_summaries/audiovisual_and_media/l24101_en.htm